Genetická analýza

Jak to vlastně funguje?

O tom zda budete nejrychlejší sprinter na světě, nebo se stanete špičkovým hokejistou či nejlepším judistou nerozhoduje jen odhodlání, silná vůle a tvrdý trénink. Velmi důležité jsou také genetické predispozice, lidově řečeno musíte mít ty “správné geny“. Tak jak geny ovlivňují barvu Vašich očí, výšku nebo třeba odolnost Vašeho imunitního systému, existují také geny, které mají vliv na Vaši sílu, vytrvalost, na to jak rychle se Vaše tělo po zátěži dokáže zregenerovat či zda budete mít sklony ke zraněním. Tyto znalosti jdou pak velmi dobře uplatnit při tréninku, což Vás může posunout zase o krok blíž k Vašemu cíli. A právě na analýzu desítek těchto genů, které mají vliv na Váš sportovní výkon, se u nás zaměřujeme.

Protože geny jsou součástí Vaší DNA, je nezbytné od Vás nejdříve získat její vzorek. Provedením bezbolestného stěru bukální sliznice v pohodlí Vašeho domova (viz odběr) od Vás získáme odumřelé buňky, ze kterých dokážeme DNA izolovat. Nemusíte se bát žádného klonování či pokusů s Vaší DNA – vše podléhá nejpřísnějším kritériím. Vaše DNA bude použita POUZE k analýzám, které Vy si budete přát a kdykoliv ji na Vaši žádost zlikvidujeme. Samotné vyšetření genů sportovních predispozic z Vaší DNA je velmi náročný proces, který trvá několik dní a provádí se pomocí nejnovějších technologií. Tou technologií je NGS (tzv. Sekvenování Nové Generace), pomocí které se vyšetřují také například pacienti se zhoubnými nádory, vadami srdce, mozku či jinými vrozenými onemocněními. Celé vyšetření provádí odborníci na lékařskou genetiku v certifikované laboratoři. Jakmile je vyšetření hotové, převedou se výsledky do jednoduché, Vám velmi dobře srozumitelné, formy doplněné přehlednými grafy a doporučeními našeho lékaře. V případě jakýchkoliv dotazu se budete moct obrátit na naše odborníky a vše s nimi konzultovat.

Cena: 7 200,- Kč

Do budoucna budeme naše vyšetření zaměřovat, kromě sportovních predispozic, také na zdravý životní styl (strava, diety, alergie a intolerance atd.). Pokud budete mít zájem, zdarma v naši DNA bance uchováme Vaši DNA a v okamžiku, kdy bude konkrétní vyšetření dostupné v aplikaci/na Vašem profilu si jej budete moct na dálku objednat.

-->